Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie

III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W WYSZKOWIE

Rok 2010

20 lutego 2010 r. do Wyszkowa przybyli miłośnicy tańca z całej Polski. Gości przyjęła najstarsza szkoła w mieście - Szkoła Podstawowa nr 1.

Od trzech lat Wyszków znajduje się na tanecznej mapie Polski. Dwa razy w roku odbywają się tu turnieje taneczne, które patronatem objął Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski i Dyrektor SP1 Hanna Dziubiel. Od czterech lat Szkoła Tańca „IMAGE” Marcina Politowskiego rozwija umiejętności taneczne dzieci i młodzieży wyszkowskich szkół. Współpraca SP1 i ST „IMAGE” ma na celu przede wszystkim dobro dzieci i rozwijanie ich pasji oraz zainteresowań tanecznych.

Zima nie odstraszyła zawodników i gości. Tancerze wystąpili w czterech Blokach.

O godz. 9:00 zaprezentowali swoje umiejętności taneczne najmłodsi. Co prawda nikomu z małych Wyszkowian nie udało się zdobyć statuetki, to sam fakt zaprezentowania się i konkurowania z 40 parami  z 6 Klubów: AKCENT RACIĄŻ, EMKA LEGIONOWO, IMAGE MAKÓW MAZ.IMAGE WYSZKÓW, RYTM WARSZAWA, WIKA OLSZTYN, jest już ogromnym wyzwaniem. Gratulujemy i życzymy wytrwałości.

Nasze pary, które podziwiano w ten sobotni poranek to:

Kategoria wiekowa: DO 9, Klasa: H 1-  Adam Zagumny, Katarzyna Sobocińska (IV miejsce);

Kategoria wiekowa: DO 9, Klasa: H 2 - Albert Mikołajczyk, Wiktoria Gołota (II m);

Kategoria wiekowa: 10-11, Klasa: H1 - Adam Zagumny, Kamila Oniszk  (II m);

Kategoria wiekowa: DO 9, Klasa: G    -  Krzysztof Jurczyk, Oliwia Jabłońska (IV m);

Kategoria wiekowa: 10-11, Klasa: G - Michał Grajber, Izabela Jaksa (II miejsce), Jan Korczakowski, Olga Pieńczuk(VI m), Krzysztof Jurczyk, Anna Twardo (VII m) ; Michał Skurzewski, Patrycja Woroniecka (VII m); Hubert Kowalczyk, Wiktoria Durka (VII m); Marcin Czabaj, OliwiaJuszczyńska (VII m) ; Karol Król, Karina Mikulec (VII miejsca);

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: G- Bartosz Podrażka, Aleksandra Zagrodzka (IV m), Michał Skurzewski, Weronika Ragajsin (V m), Maciej Mróz, Karolina Borek(VII m).

W kolejnych 3 blokach podziwiano 214 par z  49 klubów: AIDA Biała Podlaska, AKADEMIA TAŃCA Warszawa, AKAT Łomża, AKCENT Raciąż, AKCENT Warszawa,  AMIGO DANCE Biała Podlaska, ANIMUSZ Białystok, ATRIA Ostrołęka, BATUCADA Suchowola, BLUE CLASSIC Warszawa, BRAWURA Kobyłka, CENTRUM TAŃCA Lublin, CORTE Warszawa, CZAR-DANCE Czarna Białostocka,    DANCE SCHOOL Warszawa, DI SOMMA Raszyn, DUET Warszawa, EMKa Legionowo, ESCUDO Kalisz, FAN Toruń, FEELING Warszawa, FENIKS Białystok, FOCUS Olsztyn, GAMZA Lublin, IMAGE Maków Mazowiecki, IMPULS Ostrołęka,  ISKRA Międzyrzec Podlaski, JEDYNKA Łódź, KADRYL Białystok, LIBRA Olsztyn,  MAKO Sulejówek, MERENGUE Stalowa Wola, MUZA Olsztyn, MYKA Zamość, PASJONAT Sochaczew, PRESTIGE Maków Mazowiecki, PROGRESS Warszawa, RYTM  Chełm, RYTM Białystok, SMIRNOW Warszawa, START Płońsk, STREFA TAŃCA Warszawa, STYL Radom, STYL Warszawa, SWING Łomianki, TICO Opoczno, TWIST Białystok, ZAMEK Lublin, ZAMEK Szydłowiec

O godz. 13:30 wystąpiło 30 par tanecznych klas 10-11 E, 10-11 D, 12-13 E, 12-13 D. Wśród zawodników wystąpiły trzy wyszkowskie pary:

Dominika Ziętara i Jakub Przybysz (zwyciężając w swojej kategorii 10-11 E, otrzymali wyższą klasę taneczną w kat. 10-11 D),

Paulina Mikulec i Rafał Petrykowski uplasowali się na V miejscu, pokonując 9 par oraz Magdalena Oczkowicz i Bartosz Zagumny (niestety, nie weszli do finału, ale i tak zaprezentowali na wysokim poziomie umiejętności taneczne).

W kolejnym bloku o godz. 16:00 na parkiecie pojawiło się 55 par : 12-13 C (standard i łacina) 14 -15 C (standard i łacina), 14-15 E, 14-15 D.

Tutaj też mogliśmy podziwiać wyszkowskie pary. Angelika Piecuska i Daniel Rogalski pokonali 5 par, zajmując III miejsce w kat. 14-15 E.

Karolina Woźniakowska i Adrian Banaszek posiadają już klasę taneczną D i swojej kat 14-15 D zajęli III miejsce, pokonując 11 par z całej Polski.

Sobotni wieczór , godz 18:30 – Gala . Tutaj padł rekord. Zaprezentowało się 131 par z całej Polski. Byli to najstarsi zawodnicy powyżej 15 lat z klas: E, D, C (standard i łacina), B (standard i łacina).

Paulina Bonalska i Dawid Przychodzień byli jedynymi wyszkowianami w tym bloku. W swojej kategorii pow. 15 E zajęli II miejsce, pokonując 12 par.

Ostatnie pary zakończyły swoje umiejętności taneczne już po godz. 24.

Uczestnicy otrzymali od organizatorów statuetki, medale, dyplomy, upominki i przede wszystkim punkty, dzięki którym zbliżyli się do osiągnięcia wyższych klas tanecznych. Zawodnicy odbierali gratulacje z rąk dyrektor szkoły Hanny Dziubiel, wicedyrektor Elżbiety Niewiadomskiej, przewodniczącego Mazowieckiego Okręgu Tańca Towarzyskiego Pawła de Pourbaixa oraz Marcina Politowskiego - trenera wyszkowskich par.

Zorganizowanie tak ogromnej ogólnopolskiej imprezy, było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu ludzi.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy swój czas i wysiłek w tych ostatnich dniach poświęcili na promocję naszego miasta i zorganizowanie OTTT. Należą do nich:

1.BURMISTRZ WYSZKOWA GRZEGORZ NOWOSIELSKI

2.DYREKTOR WYSZKOWSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI MAREK WIŚNIEWSKI

3.DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 HANNA DZIUBIEL

4.BANK SPÓŁDZIELCZY W WYSZKOWIE

5.HARPER HYGENICS PRODUCENT BRANŻOWYCH PRODUKTÓW MARKI „CLEANIC”

6.HURTOWNIA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH „EXPRIME” JOANNY I ANDRZEJA WRZESIŃSKICH

28.BANK SKOK WOŁOMIN

29.DROGERIA „JADORE” IWONY KAPUT

30.KIEROWNIK INTERNATU LO AGNIESZKA BOREK

31.RODZICE DZIECI TAŃCZĄCYCH W SZKOLE TAŃCA „IMAGE”

32.NAUCZYCIELE I PRACOWNICY OBSŁUGI I ADMINISTRACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W WYSZKOWIE