Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie

 

Navigacija


Konkursy i sukcesy

Sukcesy 2011/2012

ROK SZKOLNY 2011 / 2012


JĘZYK POLSKI

Gminny Konkurs Ortograficzny

Dnia 20 marca 2012 r. odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, zorganizowany przez Zespół Szkół Szkołę Podstawową nr 5 w Wyszkowie.

Wyniki naszych uczniów:

I miejsce - Maria Samsel z kl. III a (opiekun p. Anna Grześkiewicz)

II miejsce - Kinga Puławska z kl. III b (opiekun p. Katarzyna Zalewska)

II miejsce - Wiktoria Jakubczak z kl. III c (opiekun p. Barbara Ochmańska)

     


JĘZYK POLSKI

XXXV Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrena" - eliminacje powiatowe

Dnia 20 marca 2012 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrena". W konkursie wzięło udział 22 uczniów, zwycięzców eliminacji gminnych.

W kategorii klas 0-III

I miejsce Paulina Skurzewska ("Słoń Trąbalski" J. Tuwima)

Uczennica będzie reprezentować naszą szkołę, powiat w kwietniu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki.


JĘZYK POLSKI

Gminny Konkurs "Julian Tuwim w słowach i obrazach"

 14 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym odbył się Gminny Konkurs klas 0 - III "Julian Tuwim w słowach i obrazach"

W kategorii - recytacja wiersza:

I miejsce - Oliwier Ciskowski

I miejsce - Piotr Serafin

W kategorii - interpretacja plastyczna wiersza

II miejsce - Michał Wilczyński


JĘZYK POLSKI

XXXV Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrena" - eliminacje gminne

 Dnia 14 marca 2012 r. odbył się etap gminny Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrena".

W kategorii klas I-III
I miejsce - Paulina Skurzewska
W kategorii klas IV-VI:

III miejsce - Sandra Heronimek
wyróżnienie - Julia Gronkiewicz 


 TECHNIKA

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - etap gminny

 Konkurs odbył się 17 lutego 2012 r. w siedzibie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej i składał się z dwóch etapów: części pisemnej i ustnej.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Julia Undziakiewicz

II miejsce - Hubert Kowalczyk

Uczniowie awansowali do powiatowego etapu. Opiekunem uczniów była p. Ewelina Woźny.


PLASTYKA

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują" - etap gminny

Na gminne eliminacje XIV edycji konkursu wpłynęło 178 prac. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 17 lutego 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Wyróżnienie w kategorii klas IV-VI zdobył Bartosz Kamiński z kl. V a.

Opiekunem była p. Anna Prusinowska.


JĘZYK POLSKI

Konkurs Polonistyczny - etap wojewódzki

11 lutego 2012 r. odbył się wojewódzki etap Konkursu Polonistycznego. Udział w nim wzięło 169 uczniów z całego województwa mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice, które osiągnęły bardzo dobre wyniki.

Anna Puchalska z kl. VI c zdobyła 41 pkt. i została laureatką konkursu, tym samym zwolniona jest ze sprawdzianu po klasie VI, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

Justyna Bojkowska z kl. VI b została finalistką konkursu mając na swym koncie 30 pkt.

Jednego punktu do tytułu finalistki zabrakło Mariannie Studniarz (29 pkt.), a dwóch Barbarze Laskowskiej (28 pkt) z kl. VI b.

 

Uczennice przygotowywały p. Jadwiga Maciejewska oraz p. Barbara Bloch.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


MUZYKA

XIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Dnia 12 stycznia 2012 r. w Wyszkowskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

W kategorii B (klasy IV - VI)

III miejsce - Julia Undziakiewicz z kl. Vb

Anna Puchalska z kl. VI c

Sandra Przybysławska z kl. V a

Opiekunem była p. Marzena Rojek.

MUZYKA

 XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Wyszków 2011

 

Dnia 12.12.2011 r. odbył Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie.

Uczniowie startowali w trzech kategoriach:

A- klasy: 0- 3

B- klasy: 4- 6

C- gimnazja

  • Jury w składzie:przewodniczący- Katarzyna Błaszczak
  • członkowie: ks. Jarosław Świderek, Józef Bieganowski i Mariusz Kowalski

postanowiło wyróżnić następujących solistów i zespoły uczniów z poszczególnych szkół:

Kategoria A:

I miejsce: Weronika Wojtkowska, Olga Bieńkowska, Julia Chmiel, Bartłomiej Jakacy i Marcel Dylak (Szkoła Podstawowa w Rybnie)

II miejsce: Marta Zalewska ( Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach )

II miejsce ex aequo zajęli: Kinga Ponichtera, Zuzanna Cholewińska, Kamila Dzierbun i Magdalena Janus (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie)

Kategoria B:

I miejsce: Anna Puchalska, Julia Undziakiewicz i Sandra Przybysławska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie)

http://www.facebook.com/#!/photo.php?v=113963788724583

II miejsce: Katarzyna Dutkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie)

III miejsce: Magdalena Kaniewska, Karolina Kozon (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie)

Kategoria C:

I miejsce: Amanda Nisio, Natalia Szczechura i Stella Śledziewska (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie)

II miejsce: Natalia Ogrodnik (Gimnazjum n 3 w Wyszkowie)

III miejsce: Jakub Zbrzeźniak ( Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach)

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

Kategoria A- Szkoła Podstawowa w Rybnie "Pierwsza gwiazdka"

Kategoria B- Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie "Zrodził się dzieciaczek"

Kategoria C- Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie " Betlejemska jasność"

Gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz ich opiekunom i życzymy powodzenia na etapie powiatowym ! :)

Zdjęcia wszystkich uczestników konkursu są dostępne na stronie: http://sp1wyszkow.edupage.org/photos/?gallery=35&photo=album

oraz: http://sp1wyszkow.edupage.org/text/?text=text/text7&subpage=0&


PLASTYKA

 "Najciekawszy bohater utworów Adama Mickiewicza"- Gminny konkurs plastyczny

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie. Konkurs przeznaczony był dla szkół podstawowych gminy Wyszków. Adresowany był do uczniów klas I – VI.

            Celem konkursu było:

- Upowszechnienie wśród dzieci wiedzy z zakresu twórczości Adama Mickiewicza.

 

-Zachęcanie uczniów do czytania utworów polskiego wieszcza.

 

-Stwarzanie dzieciom możliwości zaprezentowania własnej kreatywności plastycznej inspirowanej dziełami Adama Mickiewicza.

 

     -  Prezentacja i popularyzacja twórczości dziecięcej.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Łosinnie, SP2 w Wyszkowie, w Skuszewie, w Leszczydole Starym i SP 3 w Rybienku Leśnym.

 

Jury konkursu, w skład którego weszli: dyrektor szkoły Hanna Dziubiel oraz nauczyciele Agnieszka Chacińska, Danuta Pażuchowska i Katarzyna Zalewska, biorąc pod uwagę oryginalność prac, samodzielność wykonania, nie odwzorowywanie z ilustracji oraz zgodność z tematyką konkursu wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

 

 

  

Klasy I - III

 

I miejsce – Łucja Pieńkosz SP 2, Weronika Penkul SP Skuszew

II miejsce – Marta Milewska SP 1, Bartosz Kośnik SP Leszczydół Stary, Konrad Gierek SP 2

III miejsce – Zuzanna Dziedzic SP 1, Maciej Chaciński SP 1, Konrad Czyż SP Łosinno

 

Wyróżnienia:

 

Żukowska Marta SP Leszczydół Stary, Mateusz Gołdys SP Leszczydół Stary, Piotr Piwowarski SP Łosinno, Emilia Wiśniewska SP Łosinno, Szymon Dawidczyk SP 2, Patrycja Borkowska SP Skuszew, Gabriela Gałązka Zespół Szkół Rybienko Leśne, Zuzanna Pokraśniewicz SP 1, Natalia Gałązka SP 1, Zuzanna Staniszewska SP 1 , Aleksander Mróz SP 1, Weronika Postek SP 1, Julia Puławska SP 1 , Adrian Gasiul SP 1 , Patrycja Gasiul SP 1, Maja Karłowicz SP 1

 

    Klasy IV – VI

    I miejsce – Zofia Gruszczyńska SP 1

     II miejsce – Wiktoria Gerek SP 1

     III miejsce – Wiktor Wiśniewski SP 1

     Wyróżnienia: Julia Undziakiewicz SP 1, Sandra Heronimek SP 1 

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom odbyło się podczas akademii poświęconej patronowi naszej szkoły Adamowi Mickiewiczowi.

Opiekunami konkursu były: Katarzyna Kośnik i Katarzyna Zalewska.

 

 

 

 

 


 PLASTYKA

"Polskie symbole narodowe w twórczości plastycznej dzieci"- Międzypowiatowy konkurs plastyczny

Wyróżnienie w kategorii klas IV - VI otrzymała Karina Mikulec z kl. IV b, opiekunem była p. Iwona Woźniakowska.


 JĘZYK POLSKI

Konkurs przedmiotowy z języka polskiego -

Międzypowiatowy

Dnia 10 grudnia 2011 r. w Ostrołęce w konkursie przedmiotowym z języka polskiego, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Warszawie awans do etapu wojewódzkiego uzyskały:

Justyna Bojkowska z kl. VI b (42 pkt. - 84%)

Marianna Studniarz z kl. VI b (452 pkt. - 84%), opiekun p. Barbara Bloch

Anna Puchalska z kl. VI c (41 pkt. - 82%)

Barbara Laskowska z kl. VI d (44 pkt. - 88%), opiekun p. Jadwiga Maciejewska


JĘZYK POLSKI

 "Jesień słowem i pędzlem malowana"

Dnia 19 października 2011 r. odbył się konkurs "Jesień słowem i pędzlem malowana", którego organizatorem był Zespół Szkół w Rybnie.

W kategorii recytacja:

I miejsce - Zuzanna Salwin z kl. V a (opiekun- p. Jadwiga Maciejewska)

II miejsce - Julia Gronkiewicz z kl. II d (opiekun p. Marzena Rojek)


HISTORIA

"Niepodległa. Tradycja w zderzeniu z rzeczywistością"

Dnia 10 października 2011 r. odbył się ogólnopolski konkurs "Niepodległa. Tradycja w zderzeniu z rzeczywistością", którego organizatorem było Muzeum Niepodległości w Warszawie.

W kategorii praca plastyczna - plakietka

I miejsce - Jakub Przybysz z kl. VI d

wyróżnienie - Sebastian Archacki z kl. VI d

W kategorii praca plastyczna - plakat

III miejsce - Julia Piotrowicz z kl. VI b

W kategorii forma dokumentalna - film

I miejsce - Wiktoria Krajewska z kl. VI b

III miejsce - Wiktoria Gerek z kl. V a

W kategorii forma dokumentalna - fotografia

II miejsce - Dominika Ziętara z kl. VI d

III miejsce - Patrycja Chełmicka z kl. VI d 

Opiekunem uczniów była p. Iwona Woźniakowska.


JĘZYK POLSKI

"Zamykam oczy, by lepiej widzieć"

Dnia 23 września 2011 r. w Miejsko-GminnejBibliotece Publiczne w ramach projektu "Biblioteka Akademią Kreatywności" ogłoszono wyniki Gminnego Konkurs Literacki. Konkurs był organizowany przez dział dla dzieci i młodzieży, w założeniu miał skłonić do kreatywności, umożliwić dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu, zachęcić do pisania oraz rozwijać wrażliwość i wyobraźnię.

W kategorii wiekowej 9 - 12 lat:

III miejsce - Daria Szarmach

wyróżnienie - Maria Czajka z klasy V a

wyróżnienie - Anna Jastrzębska